A 2019-ben indult projekt a médiatudatosságot kívánja erősíteni a 60 éve felettiek körében, különös tekintettel a világhálón terjedő megtévesztő tartalmakra. A Médiaközpont műhelyfoglalkozásokat tart nyugdíjas közösségekben, hogy segítse az idősebbeket a folyamatosan változó média világában, így tájékozódási forrásaik megválasztásában és a manipulatív tartalmak kiszűrésében. A projekt keretében a Független Médiaközpont együttműködik a Magyar Nyugdíjasok Egyesületeinek Országos Szövetségével és számos önkormányzati fenntartású nyugdíjas klubbal.
A projekt egy regionális program része, amelyet a prágai központú Transitions mediafejlesztési szervezet koordinál Csehországban, Szlovákiában és Lengyelországban.
A projekt részeként készített magyar nyelvű oktatási anyagok és kapcsolódó linkek:
https://cij.hu/hu/wp-content/uploads/2021/03/alhirek.pdf
https://cij.hu/hu/wp-content/uploads/2018/09/8_hateskeltes-tipsheet_pageFIN1.pdf
Képmanipuláció workshop szöveges bemutatása – Horváth Attila
Képmanipulációs workshop diasor
Médiatudatosság idősebbek számára – oktatóműsor
Hogyan ismerjük fel a hangmanipulációt? – Digitális biztonság előadás 2024.06.26.
A digitális biztonságunkhoz és médiaműveltségünkhöz szorosan hozzátartozik, hogy a vétlen vagy szándékos manipulációt – különösen a digitális korban – hogyan tudjuk felismerni.
Különösen igaz ez a hangmanipulációra is, amely természetesen készülhet művészeti, oktatási, szórakoztatási de dezinformációs céllal is.
Ezen a workshopunkon bemutattuk, hogyan érdemes „hallgatni” audiotartalmakat és felismerni a manipuláltságuk, valamint jó gyakorlatokat is megismerhetünk ezek oktatási, tartalomkészítési célú felhasználásai kapcsán.
A tréninget vezeti: Jamriskó Tamás
A felvételt Horváth Attila készítette.
Az esemény a médiatudatossági projektünk támogatásával valósult meg.